„Dziennik Gazeta Prawna” patronem badania MŚP na temat finansowania inwestycji ze środków unijnych

Ogólnopolskie badanie MŚP na temat finansowania inwestycji ze środków unijnych trwa. Jego głównym celem jest m.in. określenie poziomu wiedzy przedstawicieli sektora MŚP w zakresie korzystania ze wsparcia UE. Na podstawie wyników badania zostanie również stworzony specjalny raport, który pokaże najważniejsze potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw, związane z obszarem pozyskiwania środków z unijnych funduszy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Dotacjomat.pl.

 Inicjatywie Agencji Rozwoju Innowacji i Comarch patronuje medialnie „Dziennik Gazeta Prawna”.

Wraz z nadejściem nowej, unijnej perspektywy finansowej 2014-2020, polskie firmy stają przed szansą pozyskania środków na inwestycje z wielu programów regionalnych i krajowych. – Niestety, wiedza rodzimych przedsiębiorców na temat dostępnych dotacji jest nadal na bardzo niskim poziomie zauważaSzymon Gawryszczak pomysłodawca i twórca Dotacjomat.pl

Jak podkreśla Joanna Dominiak Kierownik Centrum Finansowania Comarch SA – Nasi klienci od kilku lat finansują zakup i wdrożenie systemów Comarch ERP z wykorzystaniem alternatywnych form finansowania jak dotacje unijne – środki z funduszy UE  coraz mocniej zyskują na znaczeniu, warto zatem przybliżyć przedsiębiorcom korzyści z ich wykorzystania przy planowaniu inwestycji technologicznych firm –.

Celem badania Dotacjomat.pl jest ustalenie potrzeb firm sektora MŚP w obszarze pozyskiwania środków z funduszy unijnych oraz wskazanie najprostszych sposobów korzystania z pomocy UE. Wyniki badania pozwolą na opracowanie raportu, który pomoże przedsiębiorcom w odpowiedzi na pytanie jak pozyskać dodatkowe pieniądze na rozwój firmy. Raport zostanie opublikowany w październiku i będzie omawiał zagadnienia związane z wykorzystaniem środków unijnych przez polskich przedsiębiorców. Jako pierwszy otrzymają go czytelnicy „Dziennik Gazeta Prawna”.

Badanie realizowane jest pod kierunkiem dr Krzysztofa Kapery z Katedry Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Patronami projektu są: „Dziennik Gazeta Prawna”, Comarch, Dolnośląski Związek Pracodawców oraz Instytut Rozwoju Społecznego.

Weź udział w badaniu

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *