Europejski program grantowy dla start-upów!

Staramy się informować Państwa o wszystkich ciekawych inicjatywach, które umożliwiają pozyskanie dofinansowania na działalność. Tym razem naszą uwagę zwrócił europejski program Climate-KIC adresowany do osób fizycznych i przedsiębiorstw z pomysłem na biznes w obszarze ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu.

Konkurs realizowany jest w 28 państwach Europy, a jego organizacją w Polsce zajmuje się Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA wraz z Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

Co oferuje program?

W ramach Climate-KIC realizowane są dwie inicjatywy:

  1. Konkurs dla wczesnych pomysłów biznesowych (na etapie koncepcyjnym lub wczesnym etapie wdrożeniowym) z nagrodą 10 000 euro
  2. Program grantowy dla pomysłodawców oraz start-upów, w którym uzyskać można do 20 000 euro.

Kto może stawać w szranki?

Program kierowany jest do osób fizycznych, studentów, absolwentów, pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych z całej Polski oraz małych i średnich przedsiębiorców (MŚP istniejące nie dłużej niż 12 miesięcy). Ważne, żeby pomysły biznesowe dotyczyły takich obszarów jak: ochrona środowiska, zrównoważony rozwój, efektywność energetyczna, ochrona klimatu, biotechnologia i farmaceutyka, technologie wytwarzania zdrowej żywności, odnawialne źródła energii, budownictwo ekologiczne i pokrewne.

Termin zgłoszenia upływa 31 maja, więc czasu jest coraz mniej. Po szczegółowe informacje odsyłamy na stronę DARR SA.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *