Konkurs dla innowatorek

Kobiety mogą ostatnio liczyć na szczególne wsparcie w prowadzeniu działalności gospodarczej. Nie tak dawno PARP uruchomił dla nich specjalną pożyczkę, a obecnie trwa nabór w trzecim już konkursie dla innowatorek ogłoszonym przez Komisję Europejską.

Wnioski można składać do 20 września, a rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpi wiosną przyszłego roku. Nagrody nie są małe – zwyciężczyni otrzyma 100 tys. euro. Za drugie miejsce zostanie przyznane 50 tys. euro, za trzecie – 30 tys euro.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich kobiet – właścicielek i współwłaścicielek firm, które realizowały w ubiegłych latach projekty innowacyjne lub badawczo-rozwojowe finansowane z europejskich funduszy strukturalnych lub programów ramowych. Oczywiście konkurentki muszą pochodzić z krajów członkowskich UE lub stowarzyszonych zgodnie z założeniami programu Horyzont 2020.

Przedsiębiorstwo reprezentowane przez kandydatkę musi być zrejestrowane przed 1 stycznia 2013 roku i wykazać się obrotem rocznym w 2013 lub w 2014 roku na poziomie co najmniej 100 tys euro.

Więcej informacji na stronie Komisji Europejskiej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *