Konkursy na Dolnym Śląsku już niedługo

Przedsiębiorcy z Dolnego Śląska, którym zależy na wdrażaniu innowacji produktowych i procesowych, powinni już teraz zacząć przygotowywać się do konkursu, którego ogłoszenie planowane jest na wrzesień.

Chodzi o nabór w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego Działanie 1.5 Rozwój produktów i usług w MŚP. Konkurs adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. MŚP mogą aplikować o środki również w zgrupowaniach i partnerstwach.

Dofinansowaniem będą objęte projekty polegające na wprowadzeniu na rynek ulepszonych lub nowych produktów lub usług oraz na dokonaniu zasadniczych zmian w sposobie świadczenia usług czy w procesie produkcyjnym. Dodatkowo wsparcie przeznaczone będzie na dofinansowanie inwestycji prowadzących do zmniejszenia szkodliwego oddziaływania na środowisko, np. ograniczające materiało- i wodochłonność procesu produkcyjnego oraz wprowadzające nowoczesne (np. zero emisyjne lub niskoemisyjne) technologie.

Wsparcie otrzymają także projekty mające na celu wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych (np. uruchomienie masowej produkcji).

Zgodnie z dokumentami programowymi część inwestycji może być finansowana za pomocą instrumentów zwrotnych (np. zakup maszyn i urządzeń). Na szczegóły musimy jednak poczekać do ogłoszenia konkursu. Wtedy też poznamy kwotę alokacji i warunki uczestniczenia w konkursie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *