Preferencyjne pożyczki dla dolnośląskich MŚP

Zostało jeszcze kilka miejsc w projekcie PARP adresowanym do mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw z Dolnego Śląska, które szukają środków na rozwój działalności. Beneficjenci mają szansę uzyskać bezpłatne półroczne doradztwo oraz pomoc w pozyskaniu atrakcyjnie oprocentowanych pożyczek.

Kto może przystąpić do projektu?

Uczestnikami projektu mogą być mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa z Dolnego Śląska. Co ważne, z pomocy mogą skorzystać także start-upy bez historii finansowej. Warunkiem przystąpienia do projektu jest niekorzystanie w ostatnich trzech latach z kredytów, leasingów lub pożyczek.

Warunki dofinansowania

Wsparcie może być udzielone do wysokości 15 mln zł, a okres spłaty nie może przekroczyć 15 lat. Start-upy mogą otrzymać pomoc finansową na rozwój działalności. Dla firm działających powyżej 2 lat oferta jest jeszcze korzystniejsza. Środki dostępne są w formie:

  • leasingu na samochód, środki transportu, nieruchomości, maszyny i urządzenia, leasingu dla lekarzy,
  • kredytu na bieżącą działalność i inwestycje,
  • pożyczek.

Dodatkowe korzyści

Beneficjenci biorący udział w projekcie mogą także liczyć na bezpłatną pomoc w przygotowaniu wniosku, nieodpłatne wsparcie przy opracowaniu biznesplanu i doradztwo finansowe, a także pomoc niezależnych ekspertów w doborze optymalnego źródła finansowania. Przedsiębiorcy otrzymają również wsparcie doradcze w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych.

Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona, więc warto jak najszybciej podjąć decyzję.

Jednym z realizatorów projektu jest Agencja Rozwoju Innowacji SA z Wrocławia. Więcej informacji tutaj.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *