Szymon Gawryszczak

Szymon Gawryszczak - twórca Dotacjomat.plAbsolwent studiów ekonomicznych. Ekspert od pozyskiwania dotacji z funduszy europejskich. Skuteczny menedżer. Założyciel Agencji Rozwoju Innowacji. Twórca portalu Dotacjomat.pl.

Okres studiów

Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Na AE również ukończył studia podyplomowe dla menadżerów nowoczesnych firm. Już podczas studiów zainteresowania Szymona Gawryszczaka kierują się na zarządzanie taką organizacją, jaką stanowi współczesna firma oraz pozyskiwanie najlepszych źródeł dofinansowania i inwestowanie zdobytych środków w innowacyjne rozwiązania i rozwój przedsiębiorstwa.

Szymon Gawryszczak – aktywność zawodowa

Praca zawodowa rozwija te zainteresowania i Szymon Gawryszczak zajmuje kolejne stanowiska zajmujące się pozyskiwaniem kapitału na rozwój. i tak, pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywa podczas pracy w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu, następnie pracuje w Banku Polskiej Spółdzielczości SA w departamencie odpowiedzialnym za zarządzanie projektami unijnymi. Do 2003 roku do 2007 roku rozwija się w obszarach związanych z funduszami unijnymi podczas pracy w Fundacji Rozwoju Lokalnego.

Założenie Agencji Rozwoju Innowacji

Dzięki dotyczasowym doświadzczeniom zawodowym i zdobytej wiedzy Szymon Gawryszczak jest gotowy na nowe wyzwanie, które polega na założeniu własnej firmy. I tak w 2007 roku powstaje Agencja Rozwoju Innowacji, firma specjalizująca się usługach doradczo-finansowych. Na potrzeby przedsiębiorstw prywatnych, jak i podmiotów ublucznych, uczelni, organizacji i fundacji ARI pozyskuje najlepsze formy dofinansowania na rozwój danej działalności. Zajmuje się doradztwem biznesowym i przeprowadzaniem szkoleń.

Ze względu na wprowadzane w Polsce programy unijne jednym z najlepszych źródeł dofinansowania przedsięwzięć biznesowych okazują się być dotacje z Unii Europejskiej i inne zwrotne instrumenty finansowe. Z tego względu ARI staje się ekspertem od pozyskiwania dofinansowań unijnych i osiąga 87-mio procentową skuteczność w ich zdobywaniu.

Agencja Rozwoju Innowacji rozwija się tak dobrze, że w 2012 roku firma debiutuje na NewConnect.

Powstanie grupy kapitałowej

Działalność okołobiznesowa ARI SA powoduje powstanie spółek córek związanych kapitałowo ze spółką matką i zajmujących się działalnością pozwiązana i wynikającą z przeprowadzonych przez ARI projektów. I tak, powstają takie firmy, jak Aricapital S.A. (finansowanie innowacyjnych idei), Dolnośląski Ośrodek Transferu Wiedzy i Technologii (doradztwo w obszarze komercjalizacji wiedzy i transferu technologii), Hotlab (e-marketing).

Co dalej?

Obecnie Szymon Gawryszczak nie pełni już funkcji prezesa Agencji Rozwoju Innowacji, z której zrezygnował na rzecz zarządzania działaniami Aricapital SA. Poza tym założył i rozwija serwis internetowy dotyczący dotacji unijnych Dotacjomat.pl. W planie ma także założeniu i rozwój portalu crowdfundingowego Startuper.

Profile społecznościowe

W mediach

NEWSLETTER

Kontakt

ul. Sokolnizcza 5/46
53-676 wrocław
tel. 71 366 08 77